Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız, jeotermal potansiyeli bakımından Avrupa'nın 1'inci, dünyanın ise 7'nci sırasında yer alan ilimizde bu alanda faaliyet gösterecek üç önemli yatırımın açılış ve temel atma törenini gerçekleştirdi.

21 Haziran 2014 Cumartesi günü İlçemizde 17 megavat gücündeki Dora-3 Santralini'nin açılışını gerçekleştiren Yıldız, yine İlçemizdeki 17 megavat potansiyele sahip olan Dora-4 Santrali'nin de temelini attı.

Sayın Bakanımıza, Valimiz Sayın Erol AYYILDIZ, Kahramanmaraş Valisi Şükrü KOCATEPE, TBMM İdare Amiri Ali UZUNIRMAK, AK Parti Grup Başkanvekili Mahir ÜNAL, Aydın Milletvekilleri Mehmet ERDEM, Semiha ÖYÜŞ ve Gültekin KILINÇ, MTA Genel Müdürü Mehmet ÜZER, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa BİRİNCİOĞLU, İlçemiz Kaymakamı Murat Sefa DEMİRYÜREK, Sultanhisar Kaymakamı Cevdet ERTÜRKMEN ve davetliler eşlik etti.

Aynı gün öğleden sonra İlçemizde bulunan MENDERES Geothermal Elektrik Üretim A.Ş.' ne ait DORA-3 Ünite-2 Jeotermal Elektrik Santralinin açılışı da yapıldı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner YILDIZ ve beraberinde bulunan heyetin olduğu ortama canlı olarak aktarılan görüntülerle gerçekleştirilen törenle İlçe Kaymakamımız Murat Sefa DEMİRYÜREK, Köşk Belediye Başkanı Rıfat Kadri KILINÇ, İlçe Emniyet Amiri Süleyman TİKVEŞ, Menderes Geothermal Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürü Murat Haluk TÜFEKÇİOĞLU, Belediye Meclis Üyesi Alim YAVAŞ'ın katılımlarıyla tesisin açılışını gerçekleştirilmiş oldu.