18 Mart Şehitlerini Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. yıl dönümü kapsamında ilçemizde çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.
 
Bugün saat 09.00’da Kaymakamımız Sayın Serdar KAYA tarafından İlçemizdeki Şehit yakınları ve Gazilerimize bir kahvaltı programı düzenlendi.
 
Anma günü etkinlikleri Köşk Recep Tayyip ERDOĞAN Meydanı Atatürk Anıtı önünde saat: 12.00'deki Çelenk Sunma Töreni ile devam etti.
 
Törene, İlçe Kaymakamımız Sayın Serdar KAYA, Belediye Başkanı Sayın Rıfat Kadri KILINÇ, Kurum Amirleri, Okul Müdürleri, şehit yakınları, gaziler ve vatandaşlar katıldı.
 
Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasından sonra İlçe Kaymakamımız Serdar KAYA' nın Şeref Defterini imzalamasıyla çelenk koyma töreni sona erdi.
 
Saat 14.00 de ise Karatepe Şehitliğinde Anma Programı düzenlenmiş olup, Programa 59. Hükümet Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Atilla KOÇ, İlçe Kaymakamımız Sayın Serdar KAYA, Köşk Belediye Başkanı Sayın Rıfat Kadri KILINÇ, Siyasi Parti temsilcileri, İlçemiz Daire Amirleri, Mahalle Muhtarları, Şehit Yakınları, Gaziler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program Kuran-ı Kerim tilaveti ve İl Müftü Yardımcısı Hulusi KÖMÜRCÜOĞLU’nun Vatan için can veren tüm şehitlerimizin ruhlarına okuduğu dua ile devam etti.
 
Yoğun katılımın olduğu programda, gelen davetli ve misafirlere Karatepe Mahalle Muhtarlığı tarafından ikramlar sunulduktan sonra program sona erdi.