17 Haziran 2014 Salı günü Valimiz Sayın Erol AYILDIZ ve eşi Hanımefendi Uzm. Dr. Dilek Didem AYYILDIZ, İlçemizde faaliyet gösteren Osman AKÇA İncir İşletmesini ziyaret etti ve aynı zamanda işletmede uygulanan Mobil KETEM taramaları hakkında bilgi aldı.

Ziyarette İlçe Kaymakamımız Murat Sefa DEMİRYÜREK ve eşi Serpil DEMİRYÜREK, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Şenol OKUR, Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şube Müdürü Uzm. Dr. Şeniz KARADEMİR, Köşk Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Dr. Mete ERKİ hazır bulundu.

Halk Sağlığı Müdürü Dr. Şenol OKUR; Aydın Valiliği destek ve himayelerinde Sayın Valimizin Eşi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı. Dr. Dilek Didem AYYILDIZ' ın koordinesinde Aydın Halk Sağlığı Müdürlüğü'nün yürüttüğü ve 27 Mayıs 2014 Salı günü Köşk İlçesinde proje tanıtımı yapılan Mobil KETEM' in, Osman AKÇA İncir İşletmesinde çalışan 40-69 yaş arası kadın işçilere 5 gün süreyle Mamografi çekimiyle Meme kanseri taraması, 30-65 yaş arası kadınlara yönelik de rahim ağzı kanseri taraması için smear alma işlemleri ile ilgili hizmet verileceğini bildirdi.

Valimiz Sayın Erol AYILDIZ ve eşi Hanımefendi Uzm. Dr. Dilek Didem AYYILDIZ ziyaretlerinin ardından İlçemizden ayrıldı.