Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK' ün ebediyete intikalinin 77. yılında tüm yurtta olduğu gibi İlçemizde de gerçekleştirilen törenlerle anıldı.

İlk olarak İlçemiz Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen törene, İlçe Kaymakamımız Serdar KAYA, Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Aydoğan GÜRBÜZ, Belediye Başkanı Rıfat Kadri KILINÇ, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasının ardından saat:09.05'te Belediye ve Jandarma araçlarının siren sesleri eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşımızın okunmasından sonra buradaki tören sona erdi.

C
umhuriyet Meydanındaki törenin ardından Köşk Çok Programlı Anadolu Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen programda; Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması, günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması, şiirlerin okunması, Atatürk Oratoryosu'nun sahnelenmesi, Ulu Önder Atatürk' ün sevdiği şarkıların seslendirilmesiyle anma programı sona erdi.